دره فرحزاد (+ عکس)

در کناره ی شرقی پونک، دره ای قرار دارد که رودخانه فرحزاد در آن جاریست. این دره را از دیرباز، “دره فرحزاد” می نامیدند. شهرداری تهران، چند سالی است که حاشیه های دره و رودخانه فرحزاد را گلکاری و گیاهکاری کرده و اسم آن را گذاشته “دره نهج البلاغه”!! البته همین شهردار معظم، یکی دو سال پیش هم دیوار پادگان قلعه مرغی در محله قلعه مرغی را برداشت و نامش را گذاشت “بوستان ولایت”!

خلاصه نام رسمی بوستان فرحزاد این است: بوستان نهج البلاغه.

برای رسیدن به بوستان نهج البلاغه کافی است بزرگراه همت را به سمت غرب و بزرگراه اشرفی اصفهانی (پونک) را به سمت شمال بروید. سپس، در نخستین چراغ قرمز، به راست بپیچید… مستقیم وارد دره فرحزاد و پارک نهج البلاغه می شوید.

این بوستان 35 هکتار مساحت دارد و برای کسانی که اهل ورزش یا گردشگری درون شهری باشند، ایده آل است.

گیل آمرد به خاطر ساخت این پارک، به “علی محمد مختاری” دست مریزاد می گوید. مختاری حدود 40 سال پیش، کار خود را با طراحی پارک در تهران آغاز کرد و از آن زمان تاکنون در حوزه فضای سبز پایتخت فعال بوده است. علی محمد مختاری 26 سال است که ریاست سازمان پارک ها و فضای سبز تهران را برعهده دارد.

عکس های زیر در یک روز ابری (جمعه 28 مهر 91) گرفته شده است:

2 ديدگاه در “دره فرحزاد (+ عکس)

 1. متاسفانه مطلع شدیم در اقدامی شگفت آور و بدعتی باورنکردنی شورای شهر تهران با همراهی تنگاتنک شهرداری و به بهانه تشکر از چند سال خدمت اقدام به تغيير نام “بوستان ونک”(مستوفی) به نام معاون فعلی شهردار تهران یعنی “بوستان مهندس علی محمد مختاری!!! ” نموده است.
  اين اقدام زشت که يادآور انتقادات به دوران طاغوت در نامگذاری نزديکان و منسوبين می باشد. حرمت شکنی به گذشتگان و ناسپاسی به چند قرن خدمات فراوان خاندان مستوفی در در آباد سازی محله ونک و تهران می باشد. باغی که بر اساس مدارک تاريخی مستند از دوران قاجار به نام ونک (مستوفی) بوده و پايمال کردن تلاشهای فراوان و خدمات غیر قابل انکار اين خاندان واقف که مورد تایید دوست و دشمن میباشد به سبب بهره بهره داشتن از پست و جایگاه اجرایی اقدامی منزجر کننده می باشد.
  بدينوسيله ما ساکنين محله ونک اعتراض و عصبانيت شديد خود را از اين اقدام منزجر کننده اعلام کرده و رسیدگی فوری مسئوليت محترم به اين اقدام زشت را خواستاريم.

  ===
  گیل آمرد:
  در این مورد تحقیق می کنم و اگر خبر درست باشد، درباره اش مطلب مستقل می نویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *