ز شیر شتر خوردن و سوسمار…

تصویری که در بالا و در کنار باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، مشاهده می کنید “عبدالله ابن عبدالعزیز السعود” معروف به ملک عبدالله، پادشاه عربستان است. وی به تازگی از آمریکا خواستار برخورد شدیدتر با ایران شده است. ملک عبدالله چندی پیش (5 ژوئن 2010) هم در دیدار با ارو مورین (Herve Morin) وزیر دفاع فرانسه، گفته بود “دو کشور در جهان، شایسته وجود داشتن نیستند: ایران و اسراییل”[i].

خوب حالا ببینیم ملک عبدالله کیست. وی در سال 1303 هجری خورشیدی در شهر ریاض به دنیا آمد. پدرش، عبدالعزیز ابن سعود، رهبر فرقه مذهبی وهابی، علیه “حسین ابن علی”، پادشاه حجاز، شورید و او را شکست داد. در سال 1305 عبدالعزیز ابن سعود، خود را پادشاه حجاز و یک سال بعد “پادشاه حجاز و نجد و سرزمین های وابسته” نامید و حکومت سعودی را بنیان نهاد. به دستور وی، معلمان خصوصی، کودکانش از جمله “عبدالله” را از همان  اوان کودکی با دروس سنتی حکومتی در عربستان، شامل مبانی اسلامی (اسلام وهابی) و تاریخ عرب آشنا کردند. ابن سعود، عبدالله نوجوان را به یکی از قبیله های بادیه نشین فرستاد تا ضمن رشد در آن قبیله، با ارزش های بادیه نشینی آشنا شود و از نظر جسمی و روحی آمادگی های لازم برای حکومت را کسب کند. عبدالله در حکومت های برادران ناتنی خود (سعود، فیصل، و فهد) نقش مشاور داشت و البته در زمان شاه فهد، وی به ولایت عهدی و ریاست دولت هم رسید.

کسی که در کودکی و به حکم پدرش، در قبایل بادیه نشین عربستان، شیر شتر و سوسمار خورده است، حالا در دیدار با مقام های فرانسه و آمریکا، نابودی ایران را آرزو می کند و مصداق جالب این شعر حضرت فردوسی می شود:

ز شیر شتر خوردن و سوسمار            عرب را به جایی رسیدست کار

که   تاج کیانی    کند    آرزو             تفو باد   بر   چرخ گردان،  تفو

خوب البته اینگونه درشت گویی ها، عادت دیرینه برادران (!) عرب ما است. این برادران، در نشست های سالانه سران خود به موضوعات گوناگونی می پردازند و هر سال، به فراخور مسایل آن سال، بیانیه ای را در پایان نشست خود منتشر می کنند که به بیانیه اجلاس سران اتحادیه عرب معروف است. یک “بند” از این بیانیه هرسال تکرار می شود و گویا مسئله همیشگی و تمام نشدنی این کشورها است:

سران حاضر حمایت خود از حق حاکمیت امارات متحده عربی بر سه جزیره تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی را مورد تاکید قرار می دهند و از هر اقدام کشور امارات برای بازیافتن حاکمیت خود بر جزایر پشتیبانی می کنند. اجلاس، همچنین ادامه اشغال این جزایر از سوی ایران را محکوم می کند.

ادعای بخشی از خاک ایران اصلا جای بحث ندارد. اما آنچه که واقعا شایان بحث و تفکر است، همانا واکنش ما به سخنان مکرر و بی پایان این برادران است. من فقط به یک مورد اشاره می کنم و بقیه را به خوانندگان سایت واگذار می کنم:

در سال 1388، 56 هزار و 702 زائر بعلاوه 5 هزار و 157 نفر مدیر و مسوول کاروان به حج تمتع مشرف شدند[ii]. در همین سال، 820 هزار نفر هم به حج عمره مشرف شده اند[iii]؛ یعنی سالانه نزدیک به یک میلیون نفر زائر از ایران به عربستان سعودی می رود. سالی یک میلیون ایرانی از فرودگاه های عربستان سعودی استفاده می کند، سالی یک میلیون ایرانی بابت خدمات زائران و مالیات و غیره به دولت عربستان مستقیما پول می پردازد، سالی یک میلیون ایرانی از بازارهای عربستان خرید می کند و بعنوان سوغاتی به کشور می آورد، و سالی یک میلیون ایرانی باعث رونق کار هتل ها و مراکز گردشگری عربستان سعودی می شود.

برای گذاشتن نظر و پیغام، روی عنوان مطلب تیک کنید و در زیر صفحه جدید، پیام بگذارید. 

 


[i] http://blog.foreignpolicy.com/posts/2010/06/29/king_abdullah_wants_to_wipe_israel_and_iran_off_the_map

[ii] http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100923174934

[iii] http://www.hamshahrionline.ir/news/?id=81877

نظرتان درباره این نوشته (بالا) چیست؟
Very Good  Good  Average  Bad  Very Bad 
این مطلب در تاریخی ارسال شده است.

34 ديدگاه در “ز شیر شتر خوردن و سوسمار…

 1. يكي از مشكلاتي كه ما ايراني‌ها داريم، سطحي نگري است. فلاني فلان حرف را زد و خيلي بيجا كرد!
  سؤال اينجا است كه چرا اين شخص اين سخن را بر زبان رانده است؟ چرا در اين مورد توضيح نداديد؟
  در مورد ناآرامي‌هاي مناطق شيعه نشين كويت و بحرين، ناآرامي‌هاي عراق، افغانستان، شايعات نسبتا موثق كمك به طالبان، كمك‌هاي مالي و تسليحاتي به حماس و غيره چرا ننوشتيد؟
  همينطوري كه مردم دنيا نميان به ما فحش بدن!
  زمانيكه مديران ارشد كشور در سخنراني‌هاشون هر روز به دنيا شكلك نمايش مي‌دهند چه انتظاري داريد؟ بغلمان كنند به همراه يك ماچ محكم؟!

  ==============
  پاسخ نویسده:

  دوست عزیز،
  اول، از اینکه مطلب سایت رو قابل دونستید و پاسخ دادید ممنونم.
  دوم اینکه: طالبان دست پخت مشترک دولت سعودی و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است که برای مبارزه با اشغالگران شوروی سابق ایجاد شده بود.
  القاعده هم دست پخت اپوزیسیون سعودی است.
  همین دولت سعودی در کشور عراق با اکثریت شیعه، سال ها از صدام حسین شیعه کش حمایت می کرد…
  آیا ما حق داریم بگوییم دو کشور در جهان شایسته ی وجود داشتن نیستند: عربستان سعودی و…؟!!
  جواب خود من: نه.

 2. به قول معروف
  به مرده که رو بدی به …. هم ….

  تقصیر اینا نیست
  تقصیر ماست که بهشون گفتیم برادر
  هر کاری بر ضد ما کردن، دم نزدیم
  جیبشون رو پر کردیم و جیب خودمون رو خالی کردیم
  و …

 3. bikhial..Ghoseye chio mikhorin?taje kiani koja bud?1400sale ke in tajo gereftano hokumat mikonan.

 4. بزرگترین عامل عقب ماندگی ملت شهید پرور ایران, نژاد پرست بون آن..2: و در خواب ماندن طی چند هزار سال هست . به هر فارس بگی حالت چطوره ؟ میگه کوروش مرد عظیمی بود*** بگی بچه کجایی میگه کوروش…*** بگی خوبی؟ میگه کوروش….
  *** متاسفانه الان کشور و هموطنان گرامی ما دختر به امارات صادر می کنن..
  در مورد جزایر سه گانه هم باید دادگاه بین المللی تصمیم بگیره ( اگه ما واقعا مطمئن هستیم که این جزایر متعلق به ماست)

  ==========
  پاسخ گیلامرد:
  IP شما نشان می دهد که دارید از VPN شرکت سافت لیر، واقع در دالاس تگزاس استفاده می کنید تا معلوم نشود از کجا تماس گرفته اید. اسم و حتی ایمیل تان هم که جعلی است!! و با اینکه هیچ کشوری حق حاکمیت خود بر خاک خود را منوط به رای دادگاه نمی کند (!) با این حال نظر شما را بدون کم و کاست منتشر کردم.
  چرا؟ دلیلش ممکن است برای تان آزاردهنده باشد: چون کوروش چنین می کرد و آنقدر بردبار بود که وقتی به بابل رفت در مقابل خدای بابلیان (مردوک) فروتنی نشان داد و به او احترام گذاشت.

 5. سلام با عناوین زیر در قالب چندین پست در خدمت دوستانم!:
  اعراب وحشی ، حکیم ابوالقاسم فردوسی و مولا علی علیه السلام ، عرب مارمولک خور ، تاج کیانی و …[گل]

 6. اگه عرب ها ثابت کنن تمدنی با قدمت بیشتر از چند هفته دارن من شخصن خلیج فارس را به نامشان می کنم…

  =============
  گیلامرد: بهرام جان با عرض شرمندگی به دلیل اهانت به عرب ها بقیه مطلب تون حذف شد. در ضمن خیلی ممنون که سند خلیج فارس رو به نام زدی رفت!!

 7. از 124000 پیامبر بیش از نصفشون عرب بودن یا حد اقل تو کشور های عربی فعالیت کردن اما اینا ادم نشدن و نخواهند شد
  بزرگترین دغدغه زندگیشون براورده کردن نیاز های شکم و یک وجب زیر شکم هست پس بعید نیس تو سرزمینی که روزی به نام پارس بوده بر مالکیت جزایری ادعا کنن که تو خلیج (همیشه)فارسه

 8. اي انکه ديده دوخته اي بر خليج فارس # اين لقمه با شکمبه تو سازگار نيست # چونکه درون اب زلالش بدون شک # ماهي ست پا برهنه عرب سوسمار نيست###

 9. لطفا از این نگید که چند نفر از ایران برای حج به عربستان رفتند,
  بلکه از این بگید که چند تا ایرانی به امارات متحد عربی, کویت, قطر رفتند.
  مگر اماراتی ها عرب نیستند که ایرانی ها داند جیب مبارکشون رو -به خاطر هوس بازی و عیاشی های شبانه و همچنین خریدهای آنچنانی – پر می کنند ؟
  اصلا چرا راه دور می رویم ؟
  مگر ترکیه علیه ایران کم توطئه کرده, در ازای اون چندین هزار نفر ایرانی که اکثریت قریب به اتفاق دم از میهن پرستی می زنند به ترکیه می روند و جیب آنها را پر می کنند ؟
  این مثال رو برای تایلند و مالزی و اوکراین و … هم می توان به کار برد.
  شما یا دارید مغرضانه به موضوع حج نگاه می کنید یا یکطرفه به قاضی می روید.

 10. یه چیز دیگه رو هم فراموش کردم بگم
  رفتار ما ایرانی ها هم در زمان حج (چه واجب و عمره) اصلا درست و منطقی نیست.
  اصولا سفر حج زیارتی است و نه تجارتی!!! که مردم ما با خریدهای آنچنانی جیب دولت ملعون سعودی را پرمی کنند.
  حتی رفتار بعضی از حجاج هم اصلا درخور شان یک ایرانی نیست و آنچنان حرکات زننده ای از خود نشان می دهند که اگر در هر جای دیگر چنین رفتاری انجام شود برخورد دیگری را نباید انتظار داشت.
  از ماست که بر ماست…

 11. درود به همه ی ایرانیان پاک نهاد
  از قدیم گفتن: از ماست که بر ماست….
  ا

 12. عربا تخت کیانی رو بردن بجاش منبر گذاشتن ولی ما باید اونو پس بگیریم وقطعا پس میگیریم

  =====

  گیل آمرد:
  موافقم. پس خواهیم گرفت.
  جمله آخر به دلیل اهانت به عرب ها حذف شد.

 13. رژیم سعودی کثیف ترین دولت جهان است.
  حتی بدتر از اسرائیل !

 14. به یزدان که گر ما خرد داشتیم
  کجا این سر انجام بد داشتیم .
  این روز ها حالم بد خرابه .کاش یه روزم یه اتفاقی بیفته که بتونم سرمو بلند بکنم…………….

 15. در جوابه شخصي كه اسم كوروش رو به با طعنه گرفت با يد بگم دوست داري بجاي كوروش بزرگ پدرايران هست بگيم شيخ فهد تا شما خوشحال بشيد؟؟؟بايد تمامه ايرانيانه بيدار اسم فرزندانشون رو بزارند كوروش وداريوش تا دشمنامون كور بشن زنده باد ياد ونام كوروش وداريوش بزرگ كه شهره آفاقند. (***) .چه جنايتها كه بر ما ايرانيان نكردند اين اعراب. تاريخ رو بخونيد

  *****

  گیل آمرد: شهداد جان، متن شما کمی اصلاح شد تا شکیبایی و بلندنظری ایرانیان زیر سوال نرود.

 16. ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیدست کار

  که تاج کیانی کند آرزو تفو باد بر چرخ گردان، تفو

 17. درسته. ز شير شتر خوردن و سوسمار / عرب را به جايي رسيدست كار / كه تاج كياني كند آرزو / تفو بر تو اي جرخ كردون تفو

 18. چون نیک نظر کرد و پر خویش در ان دید گفتا زکه نالیم از ماست که برماست

 19. درسته اسلام از سرزمین عربا طلوع کرده ولی الان اسلام حقیقی را ایرانیان دارند.

 20. ودر جواب قدمت و تمدن اعراب :عربستان احتمالاً محل اولیه‌ی زندگی سامی‌ها بوده‌است که از ۴ هزار سال پیش از میلاد مسیح به میان‌رودان و فلسطین کوچ نمودند و بعدها به آشوری‌ها، بابلی‌ها، کنعانی‌ها و آموری‌ها معروف شدند. حکومت بلقیس در یمن معاصر با سلیمان نبی بود و قصه‏ی او در قرآن آمده است . سال 115 قبل از میلاد، یمن شاهد تشکیل دولتی بود که بعد­ها به نام دولت «حمیریان» خوانده میشد. حمیر از مهمترین قبایل عرب در جنوب عربستان به شمار می آمد ­ آغازگر حکومت حمیری، “یاسر یهصدق” بود . http://www.khabaronline.ir/detail/224770/ قبل از میلاد، در منطقه شمال غربی جزیره­العرب، در حد فاصل بین موصل و فرات (اردن کنونی) دولتی شکل گرفت که به مانند دولت­های جنوب عربستان از راه تجارت نیرو میگرفت گرفت. این دولت را اعراب «الحضر» و رومیان بدان «پترا» میگفتند همچنین مداین صالح یا حجر نام بنایی است از سازه‌های سنگی تاریخی در شمال کشور عربستان سعودی و تَیماء‎ واحهٔ بزرگی‌است با پیشینهٔ سکونت دیرپای انسان در شمال خاوری عربستان سعودی کنونی، در مسیر مدینه و دمه. و……..

  =====

  پاسخ: پیام اول شما به دلیل اتهام های بی پایه به بزرگان تاریخ ایران حذف شد.
  1 - در این پیام دوم، شما پیوند “خبرآنلاین” درباره تمدن یمن باستان را گذاشته و آن را به عربستان سعودی ربط داده اید!! جهت اطلاع عرض می کنم یمن باستان، کشوری متمدن بود و پس از اسلام توسط همان ساکنان حجاز اشغال و تمدن کهنش نابود شد. حکومت های اردن و شام (سوریه) و عراق و مصر هم هیچ ربطی به عربستان سعودی ندارد. سخن ما درباره “عربستان سعودی” است و نه هرجا که امروزه به زبان عربی سخن بگویند.
  2 – عزیزم، تمدن بزرگ میان رودگان (بین النهرین) هیچ ربطی به بیابانگردان حجاز که با ادرار شتر استحمام می کردند و دخترانشان را زنده به گور می کردند، ندارد. قبل از سخن گفتن، کمی فکر کنیم.
  3 – بزرگترین نمادهای تمدن عربستان سعودی در قرن بیست و یکم اینهاست: القاعده، بزرگترین شبکه تروریستی جهان؛ ممنوعیت رانندگی زنان؛ ممنوعیت سفر زنان بدون همراهی یک قیم مرد؛ ممنوعیت رای دادن یا نامزد شدن زنان در انتخابات؛ دولتی که از پادشاه تا رییس دولت و تک تک وزرایش “آل سعود” هستند؛ …
  4 - IP شما، نشان می دهد که از شهر اهواز هستید. بنده برای رفع سوء تفاهم عرض می کنم: گیل آمرد، یک موی گندیده ی “عرب ایرانی” را با یک مملکت خارجی و تمام ذخایر نفتی و گازی اش عوض نمی کند. خدا نکند این احساس در هموطن ایرانی ما ایجاد شود که وقتی شعر حضرت فردوسی علیه الرحمه را نقل می کنیم، منظورمان چیزی جز همان اعرابی است که به ایران حمله کردند و تمدن و تاریخ و ناموس وطن را غارت نمودند و امروز هم به مرزهای ایران چشم طمع دوخته اند.

 21. هم وطنان عزیز
  درباره ی اعراب حاشیه ی دریای پارس و کشور عربستان سعودی بحث کردن بی فایده است.درکلیه ی این مناطق از روزی که انسان هوشمند پا به این دنیا گذاشت تا به امروز به گواه تاریخ حتی یک نفر که در راه اصلاح و خدمت به بشریت قدمی حتی کوچک برداشته باشد به دنیا معرفی نشده است.در مورد کشورهای بحرین و قطر و کویت و یمن نیز باید بگویم اگر نقشه ی ایران را در دوران پیش از اسلام ببینید مشاهده خواهید کرد که این کشورها جز قلمرو ایران بوده اند.یعنی اصلا عرب نبوده اند وپس از فروپاشی ساسانی اعراب متجاوز به این نواحی رسیده وساکنان بومی را از میان بردند.حتی در اواخر ساسانی که حکومت تضعیف شده بود و […]. همچنین متذکر می شوم مردم بحرین زرتشتی بودند و از نژاد ایرانی.وباز هم متذکر می شوم در زمان شاپور دوم ساسانی که ایران بسیار نیرومند بود اعراب بیابان گرد به بحرین که ساکنان ایرانی داشت حمله کرده بودند و جنایات زیادی مرتکب شده بودند.وقتی خبر به شاپور رسید اعراب بیابان گرد را به شدت سرکوب کرد.
  و در مورد وضعیت کنونی اعراب هم بگویم درست است که درامد زیادی از نفت دارند ولی دست آخر کشور جهان سوم محسوب می شوند و وای به روزگارشان اگر نفت تمام شود.کافی است یک جنگ در منطقه در بگیرد آن وقت باید به فکر شتر ونوشیدن شیر آن باشند تا حداقل از گرسنگی نمیرند.
  برای همین اعراب هیچ جایی در معادلات بین المللی ندارند.همینطور کشور ترکیه که درآمدش فقط از راه توریست است و چاپیدن کشورهای همسایه.به خاطر داشته باشید در طول دوران جنگ که ایران تحریم بود همین کشور ترکیه سلاح های بی کیفیت را به 10 برابر قیمت به ما می فروخت تا به اینجا رسید و وای به روزگارشان اگر کشورشان نا امن شود.آن وقت می روند به جایی که عرب نی انداخت.

  =====
  گیل آمرد: با اجازه شما، بخش کوچکی از پیامتان را حذف کردم: […]. پوزش مرا بپذیرید و مرا درک کنید!

 22. ایران باید فقط محل زندگی اریایی ها باشه….ایران نیاز به پاکسازی نژادی داره…باید همه غیر ایرانی ها از ایران اخراج بشن.هرچی دزدی و قتل و بزهکاری که تو ایرانه از ***ها و ***ها و ***ها سر میزنه…heil my fuhrer adolf hitler

  ===
  گیل آمرد:
  دوست نژادپرست من! ببخشید که بخش هایی از نظرتون رو به خاطر احترام به خوانندگان گیل آمرد، حذف کردم.
  راستی! شما آریایی هستید؟ یعنی شجره نامه شما نشون میده که نیای شما به کوروش، فرزند کمبوجیه و چیش پیش و هخامنش می رسه؟ یا به هوخشتره، دیائوکو، ایشتوویگو و مادها؟!

 23. من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد ، زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  ===
  گیل آمرد:
  کاش منبع این نقل قول رو هم مشخص می کردید…مثلا روی کدام کتیبه هست و منسوب به چه کسی است.

 24. از آن روز این خاک ویرانه شد/ که نان آورش مرد بیگانه شد/
  چو ناکس به ده کدخدایی کند/ کشاورز باید گدایی کند.
  به همه دوستان توصیه میکنم دو کتاب رو هر جوری شده حتما بخونن،
  1- دو قرن سکو ت/عبدالحسین زرینکوب
  2- تشیع علوی، تشیع صفوی/ دکتر علی شریعتی

 25. جهان هیچوقت بر روی ادعا نمی چرخد ….

  سیاست حریف مرزها می شود …اما از پس حافظه ها بر نمی آید

  تمام بیلبوردهای دنیا را در دست بگیرید و جزایر سه گانه را به کشوری نسبت دهید

  که تاریخ تاسیسش کمتر از کارخانه های کبریت سازی ماست ………

  فریاد می زنم که به یاد ملتم بیاورم نه هیچ غریبه ای.

  که اجنبی بودن به تفکر است نه آنطرف مرز ها زیستن

  ما سرزمینمام را از سر راه نیاورده ایم …

  ما آنقدر حافظه داریم که داریوش را سینه به سینه به کودکانمان بسپاریم ….

  کوروش را بی کتیبه هم کبیر بدانیم …

  از مغول ها که وحشی تر به خلقت خدا نرسید ….

  بعد از تاراج آنها نیز بلند شدیم و حافظ و فردوسیمان را از زیر خاک ها تا حافظه مان کشاندیم
  از اسکندر که جنگجو تر نیستید

  ما ملتی هستیم که بر تن اسکندر ، لباس ایرانی پوشاندیم

  و بعد از آن همه سلطه حتی یک واژه ی یونانی در زبانمان جای نگرفت……………

  بی کسی از تر سال 59 که نیستیم …. که یک وجب از خاکمان ….

  یک تار مو از زنانمان را به زور هزار ترکش خورده و نخورده …. نفروختیم ………

  نه از دریاچه ی ارومیه مان نه از سیستان ِ غریبمان ….

  نه از کردهای گوشه نشینمان ….

  نمی گذریم ….

  تاریخ را دقیق تر بخوانید شاید بدانید دست روی کدام ملت گذاشته اید

  ملتی که درد هایش را می خورد اما تن به تسلیم ِ میله های پرچمش هم نمی دهد

  سه جزیره ی ما …هیچ نباشد …حتی اگر در تمام زندگیمان حتی به ذهنمان هم خطور نکند

  برای شما زیاد تر از حجم گلویتان است …..

  تاریخ همیشه اثبات کرده است …. ملت ها و فرهنگ هایشان ماندگار تر از دولت ها هستند

  حالا که از تمام دنیا برای شما دست می زنند …برایتان هورا می کشند

  حواستان به پنجه های پر درد ما باشد ………

  ملیت / چیزی نیست که با تمام بدبختی های روزمره مان از آن بگذریم ………….. ..

 26. اینقد {…} ..که حتی فکرشم برام ازار دهندست…..فقط به نظر من هر کسی که خودشو ایرانی میدونه باید کتاب دو قرن سکوت نوشته دکتر عبدالحسین زرین کوب رو بخونه … منم لینکشو براتون میزارم… فقط بخونینش که بدونین این عربا چقدر بدی در حق ما کردن….
  http://s1.mihandownload.com/2012/Mohamad/2_gharn_Sokot_Mihandownload.com.rar

  ===
  گیل آمرد:
  ببخشید؛ بخشی از جمله اول رو داخلی دو کروشه {…} حذف کردم، چون ممکن بود برداشت نژادپرستانه ازش بشه.

 27. ولی خدا وکیلی عجب خوش تیپ این ملک عبدالله واسم پادشاه بهش میاد.رئیس جمهور ایالات متحده امریکا پیشش لنگ میندازه..جبروت رو حال میکنی؟خودمونیم خیلی باکلاسه

  ===
  گیل آمرد:
  اگه چشتو گرفته، می تونیم یه قرار خواستگاری واست جور کنیم.

 28. سلام واقاً فردوسی درست گفته بیاید به خلیج فارس بگیم پارس چون عربها پ ندارند
  http://www.omidanti.blogfa.com
  ز شیر شتر خوردن و سوسمار عرب را به جایی رسیدست کار

  که تاج کیانی کند آرزو تفو باد بر چرخ گردان، تفو

 29. کاشکی مطلبتون رو جوری نگارش میکردین که به عرب های متمدن عراق توهین نمی شد.هر چند که الان،اثری از آن تمدن باقی نیست.

  ===
  گیل آمرد:
  خطاب من، حکومت آل سعود و عرب هایی بود که چشم به خاک ایران دوخته اند.
  متاسفم اگر بد نوشتم و از این متن ممکنه جور دیگه ای برداشت بشه.
  نه تنها مردم عراق رو دوست دارم، بلکه علاقه عجیبی هم به مردم سوریه، لبنان، عمان، مراکش و… دارم. این چند تا کشور (به خصوص عمان که دوست ایران هم هست) کلا فرق دارن. حیف که سه تای اولی درگیر جنگ های داخلی و تروریسم شدن.

 30. درود و دو صد درود بر تمام ایرانی ها و ایران دوستان بزرگ
  {…}
  برید شاهنامه رو بخونین که بدونین جناب فردوسی در مورد عرب های…….چی گفته و چیا نوشته که حالا دارن شاهنامه رو سانسور میکنن
  عرب هر که باشد دشمن من است#کژ اندیشه و بد خوی و اهریمن است
  و تا ایران هست خلیج پارس هم خلیج پارسه
  نباید گفت فارس باید گفت پارس که حتی نتونن اسم ایران و پارسیان رو بیارن چه برسه که بخوان به ایران دست درازی کنن یعنی با 7 {…} غلط میکنن
  بدرود تا درودی دیگر

  ===
  گیل آمرد:
  سلام غریبه ی عزیز،
  بخش هایی که در آن، به عرب ها اهانت شده بود، درون {…} قرار گرفت.
  درضمن، مطمئن باشید این شعر از فردوسی نیست: عرب هر که باشد دشمن من است # کژ اندیشه و بد خوی و اهریمن است
  مصراع اول حتی وزن نداره؛ یعنی اگر فردوسی این شعر رو گفته بود، باید می رفت مکتب از اول، عروض و قافیه می خوند.
  ممنون که نظر دادید.
  زنده باشید.

 31. به نام خداوند بخشنده ی بخشایشگر
  با عرض سلام خدمت همه ی خوانندگان عزیز و تشکر بابت وقتی که صرف مطالعه ی نوشته ی بنده مینمایید.
  در ابتدا به اطلاع میرسانم که فردوسی یک شاعر بسیار بزرگ در تمام دنیاست و کتابی بسیار بزرگ به نام شاه نامه دارد . خواهش میکنم با توجه به یک یا دو بیت از این کتاب چند هزار بیتی در مورد وی یا اعتقاد وی نظر ندهید . و ابیات دیگر ایشان را نیز مطالعه بفرمایید و مد نظر داشته باشید . مثل بیت :
  درست این سخن قول پیغمبر است که من شهر علمم علیم در است
  و یا ابیات دیگر از ایشان یا دیگر شعرای بزرگ کشورمان مثل حافظ ، سعدی ، مولوی و …
  نکته ی بعد انچه ایرانیان پذیرفته اند دین اسلام است که جدای از اعراب و نظریات ایشان میباشد و انچه مسلم است اعرابی که فخرشان قتل برادر و تصاحب زن و اموال او بوده است قادر به ارائه ی چنین دینی نیستند.
  و نکته ی بعد عرب و اخلاق و مسلک او را با دین الهی اسلام برابر و همانند ندانید . اعراب حتی امروزه نیز فهم درستی از احکام و قوانین اسلام ندارند . این امر یک امر مسلم و قطعی است و گفتار و رفتار ایشان دلیل واضحی است بر این ادعا.
  و در نهایت دین اسلام یک دین الهی و بر اساس فطرت صحیح انسانی است . شاید برخی از احکام ان در ابتدا اشتباه به نظر بیاید اما در واقع اینطور نیست و برای اطلاع از واقعیت آن باید به کسی که عمر خود را در راه کسب دانش دین صرف کرده رجوع کرد.
  باز هم از وقتی که برای مطالعه ی این نوشته صرف نمودید کمال تشکر را دارم .
  التماس دعا برادر کوچکتان مصطفی علی حسینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

نوروز مبارک!