ز شیر شتر خوردن و سوسمار…

تصویری که در بالا و در کنار باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، مشاهده می کنید “عبدالله ابن عبدالعزیز السعود” معروف به ملک عبدالله، پادشاه عربستان است. وی به تازگی از آمریکا خواستار برخورد شدیدتر با ایران شده است. ملک عبدالله چندی پیش (5 ژوئن 2010) هم در دیدار با ارو مورین (Herve Morin) وزیر دفاع فرانسه، گفته بود “دو کشور در جهان، شایسته وجود داشتن نیستند: ایران و اسراییل”[i].

خوب حالا ببینیم ملک عبدالله کیست. وی در سال 1303 هجری خورشیدی در شهر ریاض به دنیا آمد. پدرش، عبدالعزیز ابن سعود، رهبر فرقه مذهبی وهابی، علیه “حسین ابن علی”، پادشاه حجاز، شورید و او را شکست داد. در سال 1305 عبدالعزیز ابن سعود، خود را پادشاه حجاز و یک سال بعد “پادشاه حجاز و نجد و سرزمین های وابسته” نامید و حکومت سعودی را بنیان نهاد. به دستور وی، معلمان خصوصی، کودکانش از جمله “عبدالله” را از همان  اوان کودکی با دروس سنتی حکومتی در عربستان، شامل مبانی اسلامی (اسلام وهابی) و تاریخ عرب آشنا کردند. ابن سعود، عبدالله نوجوان را به یکی از قبیله های بادیه نشین فرستاد تا ضمن رشد در آن قبیله، با ارزش های بادیه نشینی آشنا شود و از نظر جسمی و روحی آمادگی های لازم برای حکومت را کسب کند. عبدالله در حکومت های برادران ناتنی خود (سعود، فیصل، و فهد) نقش مشاور داشت و البته در زمان شاه فهد، وی به ولایت عهدی و ریاست دولت هم رسید.

کسی که در کودکی و به حکم پدرش، در قبایل بادیه نشین عربستان، شیر شتر و سوسمار خورده است، حالا در دیدار با مقام های فرانسه و آمریکا، نابودی ایران را آرزو می کند و مصداق جالب این شعر حضرت فردوسی می شود:

ز شیر شتر خوردن و سوسمار            عرب را به جایی رسیدست کار

که   تاج کیانی    کند    آرزو             تفو باد   بر   چرخ گردان،  تفو

خوب البته اینگونه درشت گویی ها، عادت دیرینه برادران (!) عرب ما است. این برادران، در نشست های سالانه سران خود به موضوعات گوناگونی می پردازند و هر سال، به فراخور مسایل آن سال، بیانیه ای را در پایان نشست خود منتشر می کنند که به بیانیه اجلاس سران اتحادیه عرب معروف است. یک “بند” از این بیانیه هرسال تکرار می شود و گویا مسئله همیشگی و تمام نشدنی این کشورها است:

سران حاضر حمایت خود از حق حاکمیت امارات متحده عربی بر سه جزیره تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی را مورد تاکید قرار می دهند و از هر اقدام کشور امارات برای بازیافتن حاکمیت خود بر جزایر پشتیبانی می کنند. اجلاس، همچنین ادامه اشغال این جزایر از سوی ایران را محکوم می کند.

ادعای بخشی از خاک ایران اصلا جای بحث ندارد. اما آنچه که واقعا شایان بحث و تفکر است، همانا واکنش ما به سخنان مکرر و بی پایان این برادران است. من فقط به یک مورد اشاره می کنم و بقیه را به خوانندگان سایت واگذار می کنم:

در سال 1388، 56 هزار و 702 زائر بعلاوه 5 هزار و 157 نفر مدیر و مسوول کاروان به حج تمتع مشرف شدند[ii]. در همین سال، 820 هزار نفر هم به حج عمره مشرف شده اند[iii]؛ یعنی سالانه نزدیک به یک میلیون نفر زائر از ایران به عربستان سعودی می رود. سالی یک میلیون ایرانی از فرودگاه های عربستان سعودی استفاده می کند، سالی یک میلیون ایرانی بابت خدمات زائران و مالیات و غیره به دولت عربستان مستقیما پول می پردازد، سالی یک میلیون ایرانی از بازارهای عربستان خرید می کند و بعنوان سوغاتی به کشور می آورد، و سالی یک میلیون ایرانی باعث رونق کار هتل ها و مراکز گردشگری عربستان سعودی می شود.

برای گذاشتن نظر و پیغام، روی عنوان مطلب تیک کنید و در زیر صفحه جدید، پیام بگذارید. 

 


[i] http://blog.foreignpolicy.com/posts/2010/06/29/king_abdullah_wants_to_wipe_israel_and_iran_off_the_map

[ii] http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100923174934

[iii] http://www.hamshahrionline.ir/news/?id=81877

این مطلب در تاریخی ارسال شده است.

41 ديدگاه در “ز شیر شتر خوردن و سوسمار…

 1. 1- اول از همه بگویم من هم مخالف این بیت هستم چرا که از فردوسی پاکزاد نیست بلکه از هرکی هست مانند این عرب عزیز که البته زیاد به ایران هم عرقی ندارد از نفرت و کینه نوشته شده است و وزن و قافیه اش به شاهکار شاهنامه نمی خورد. فردوسی عرب ستیز بود از پدر ضحاک به نیگی یاد نمی کرد.
  2- شوونیست هموطن بی معرفت شما هستید که نام چند هزار ساله خوزستان به علت اشتباهه 200 ساله مابین نادرشاه و پهلوی منکر می شوید.
  2- شوونیست شما و حامیان وهابی شما هستند که از اول اسلام به بعد اول صفات ناپسند خودشان را به ما بستند بعد به خاطر حب علی (ع) به نام اهل غلات گفتند.
  3- شوونیست شما و حامیان وهابی اتان هستند که سال 54 به نام اخی الاسرائیل به ما توهین می کردید حالا پنهانی با اسرائیل حشر و نشر دارید.
  4- شوونیست شماها هستید که پای صدام را به خوزستان کشاندید.
  5- شوونیست شماها هستید که موقع بازی تیمهای ایرانی با تیمهای عربی به عینه نامردی و بی معرفتی امثال تو را دیدم.
  6- شوونیست توی پان عرب هستی و هفت و جد آبادت. ازدواج با محارم اگر هم صحیح باشد بهتر از آن است که مانند مادر معاویه موقع تولد بچه ات ندانی پدرش ابوسفیان هست یا فرد دیگر!!!!. یا مانند نابغه مادر عمرو عاص و …….. اینجا محل گذر بانوان خواننده است وگرنه قلمم شرم دارد از انواع مصاحبتهایی پلید و شیطانی که به برکت دین اسلام از میان شبه جزیره رخت بر بست و البته به پادافره آن شمشیر به سوی پسر عم رسول خدا کشیدید و پهلوی مادرم زهرا را شکافتید. برو که ملک سلمان به تو قول صله ای داده فقط شتاپ کن چرا که از بس در معاشرت با زنان متعدد افراط کرده به آلزایمر دچار شده و ممکن قولش را به امثال تو از یاد ببرد.
  7- درود بر همه اقوام ایران به خصوص عربهای آن که از جنس شمخانی ها و میرمهناها هستند مرگ بر هر خائنی از هر قومی که به خاطر دو روز دنیای کوچک و حقیرش پنجه به سرزمین ایرانش می کشد.

  ===
  گیل آمرد:
  دکتر، وبلاگتان درست شد، اول از همه یک خبر به ما بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *