پایان دو سردار

پایان احمدی مقدم

مردی که در تصویر می‌بینید را به یاد دارید؟ فرماندهی که گشت ارشاد را در خیابان‌ها به راه انداخت تا زنان و دختران مردم را با زور باتوم و دستبند و تشکیل پروندۀ قضایی ارشاد کند. کسی که در طول دوران 10 سالۀ فرماندهی بر نیروی انتظامی، بارها دستور داد تا نیروهایش از دیوار خانه‌های مردم بالا بروند و آنتن‌های ماهواره‌ای را جمع‌آوری کنند تا مبادا کانال‌های ماهواره‌ای باعث انحراف اخلاقی مردم شود. مردی که کارنامه‌اش در سال 1388 نیازی به یادآوری ندارد.

چند روز پیش خیلی بی سر و صدا، اعلام شد که ایشان خلع لباس شده و دادگاه برایش حکم انفصال از خدمت صادر کرده است (منبع خبر). چرا؟ چون در دوران ریاست‌جمهوری احمدی نژاد، آقای رئیس‌جمهور مسئولیت صدور مخفیانۀ بخشی از نفت را در زمان تحریم، بر عهده نیروی انتظامی گذاشته بود. سردار احمدی مقدم و چند تن از دوستانشان در نیروی انتظامی، نفت‌ها را می‌فروختند و بخشی از درآمد حاصل از فروش نفت را مخفیانه به حساب خود می‌ریختند.

نمی‌دانم چه بگویم. آن‌همه ادعای مذهب و دغدغۀ اصولگرایی و این‌طور کلاهبرداری از جیب ملت؟

 

پایان قالیباف

چند روز پیش، محمد حقانی، یک عضو شورای شهر تهران، دربارۀ برخی ریخت و پاش‌های مالی قالیباف در دوران شهرداری‌اش سخن گفت (منبع خبر).

حقانی به عنوان یک نمونه، به پروژه باغ کتاب اشاره کرد و گفت قراردادی سال 1385 با پیمان‌کار بسته و توافق شد که با پرداخت 55 میلیارد و 800 میلیون تومان، باغ کتاب در مدت دو سال (سال 87) تحویل داده شود. پول‌ها پرداخت شد و پروژه‌ای اجرا نشد. سپس شهرداری در سال 88 قرارداد دیگری به مبلغ 79 میلیارد تومان امضا کرد تا این پروژه در مدت 12 ماه به بهره‌برداری برسد. این‌بار نیز پروژه‌ای اجرا نشد! خلاصه، پروژۀ باغ کتاب، بیش از 10 سال طول کشید و در این مدت، شهرداری تهران 320 میلیارد تومان پول پرداخت کرد.

حقانی به عنوان مثالی دیگر، گفت که شهرداری تهران یک قرارداد با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برای طراحی پوستر درباره ترافیک شهری بست و بابت طراحی پوستر، 800 میلیون تومان پول پرداخت!! سپس بدون توجه به اینکه آثار سازمان تبلیغات اسلامی چه تاثیری بر ترافیک تهران داشته است، قرارداد دوم را به مبلغ 1 میلیارد و 300 میلیون تومان امضا کرد.

تازه اینها هزینه‌هایی است که برایش سندی موجود است. چهار سال پیش، آقای حسن بیادی، نایب‌رئیس وقت شورای شهر تهران، گفته بود در دوران شهرداری آقای قالیباف، یکهزار میلیارد تومان (یک تریلیون تومان) هزینه‌های فاقد سند صورت گرفته است. یعنی پول خرج شده، اما معلوم نیست کجا.

خدا را شکر این یکی سردار هم به آخر خط رسید.

 

يک ديدگاه در “پایان دو سردار

  1. دوست عزیز ای کاش بتوان روزی رسانه ملی را دید و حرص نخورد بعد از چند سال قهر به اصرار آشنایان که تعریف برنامه خندوانه را می کردند گفتم دوران کدورت به پایان رسانم از بخت بد روزگار شیرینکاری زینب موسوی را دیدم . ظاهرا اعتقادات مذهبی ، ملی برای ایشان محلی از اعراب ندارد. قم واتیکان ماست آیا کسی می تواند در اروپای منادی آزادی واتیکان را به سخره بگیرد. بعد تمسخر شاهنامه و طعنه به تبار آریایی و ریسه رفتن رامبد جوان که همیشه به عنوان یک مرد با ادا و اطوارش مشکل داشتم. یک لحظه فکر کردم تلویزون گونازه و من کلا اشتباهی گرفتم. کانال را عوض کردم. دیدم نخیر همان دوری و دوستی بهتر است. یادمه بچه که بودیم این فرمایش حضرت امام ره در گوشمان بود که رسانه ملی برای آحاد ملت است و دانشگاه بایستی باشد. با خودم گفتم رسانه ملی بایستی به ملت ایران احترام گذارد . به جای اینکه من گیلک نقش آبدارچی فیلمها باشم از پورداودم بگوید ، از پرفسور سمیعی از پرفسور اکبر زاده ، از محکامه محصص و فرزند هنرمندش ، به جای فیلم مزخرف سرزمین کهن از مراسم شاهنامه خوانی بختیاری ها بگوید. تا کی جوان ایرانی چشمش به افسانه کره ای باشد از رستم ، سیاووش و آرش بگوید. از بهرام مهران بگوید که ای کاش به جای خسرو پرویز نالایق حکمران ایران می شد . به جای پایتخت 1 و هر چند تا از مازیار دلاور طبرستانی تا مدافعین حرم حضرت زینب از این دیار بگوید. به جای آقا شریف ز سپاهان از استاد علی اکبر اصفهانی مهندس و معمار برجسته قیصریه اصفهان بگوید. به جای آیتم مشمئز کننده فتیله از بابک ، باکری و جوانمردان دیار آتش بگوید. خدا را شکر که من دانشجوی این رسانه نیستم چون این بنده حقیر که عاشق طنز هم هستم در کارهای خانم زینب موسوی طنازی ندیدم ظاهرا توهین و تمسخر ریشه های ایرانیان و زبانهای محلی از منظر اینها طنز است که در اینصورت وای بر ما که این بی سوادان طناز ما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *