حکایت مارادونا و غضنفر

فرار از دین، یکی از دردهای جامعۀ امروز ایران است. بعید است کسی در این جامعه و با مردم زندگی کند و به این حقیقتِ تلخ پی نبرد که جمع قابل توجهی از نسل جوان ایران، با اصل دین (هر دینی که می‌خواهد باشد) مشکل دارند.

سالهاست بنده و افرادی مانند ما، کوشیده‌ایم برداشتی صحیح، امروزی و رحمانی از اسلام ارائه کنیم. در این یکی دو سال اخیر که شبکه‌های اجتماعی هم محبوب شده‌اند، یکی از دل‌مشغولی‌هایمان این شده است که به جوانانی که هر چرندیاتی را علیه دین و با نام روشنفکری منتشر می‌کنند، پاسخ دهیم.

این وسط، یکباره با خبرهایی مانند این، میخکوب می‌شویم:

عضو فقهای شورای نگهبان اعلام کرد که اعضای فقهای این شورا بر اشکال شرعی فعالیت منتخب زرتشتی شورای شهر یزد به‌اتفاق آرا رأی دادند.

این یعنی به جوانانی که بین مسلمان ماندن و نامسلمان شدن سردرگم هستند، می‌گوییم: شما اشتباه کردید رای دادید و اسلام رای شما را وتو می‌کند.

اینجاست که باید گفت: « بچه‌ها مارادونا رو ول کنید، غضنفر را بگیرید»

3 ديدگاه در “حکایت مارادونا و غضنفر

 1. می دانم شاید طرح این موضوع به این مطلب بی ارتباط باشد اما شاید هم باشد. در زمانه که متاسفانه بعضی هموطنهای ما حرفهایی می زنند که امثال ترامپ و ملوک سعودی هم جرئت زدن آن را در مورد فرهنگ ایرانی ندارند و شوربختانه تعدادی از جریانات به اصطلاح وطن پرستی در دام سلطنت طلبی و …….. می افتند و باز هم با کمال تاسف در زمانه ای که روشنفکرهای ما ( یا شاید ویترین دارهای فرهنگ ) سنگ زدن به تاریخ ایران را نقد بدانند دیدن تارنماهای علمی مانند این http://kheradgan.ir/ مایه دلگرمی است. حتی بگذار راحت بگویم آن تندروی ها و دل شکنی هایی که امرداد انجام می دهد در میان جمع آقای خالقیان و دوستان تاریخ شناسش به حمدلله نیست. سالهاست که می شناسمش و یک جوانی محجوب ، مودب و با سواد است که نشان داده می توان تاریخ ایران دوست داشت و روزه هم گرفت و نماز گذارد و صد البته هویت ملی غیر از این نیست چرا که دین اسلام و احترام به اهل کتاب و زبانها و گویشهای تیره های ایرانی بخشی از ناسیونالیته ما هم هست. ای کاش همه میهن دوستان کمی مانند ایشان بودند و در دام سلطنت طلبی نمی افتند و ضرورتهای جامع ایران امروز را بیشتر درک می کردند و چه زیباست استقامت این جوانان وطن برابر هجمه صهیونیست ، تجزیه طلب ، سلطنت طلب ، مذهبی نمای دشمن اسلام ناب محمدی و همه آنهایی که آرامش و آسایش مردم را ایران نمی خواهند. گیلامرد عزیز روزی را می بینم که امثال شما خوبان که علاوه بر عرق وطن و حریت فکری به دانش تاریخ و زبان شناسی هم مسلط هستید جلوی فریب جوانان ایران عزیز و سرطان نادانی با هم نه هر کدام تنها برای خود ایستادید. من جای شما نیستم اگر بودم و قلم زیبای شما را هم داشتم یک مطلب جانانه در مورد سایت وزین خردگان می نوشتم خداوند به همه مردان عرصه فرهنگ ایران زمین که در قید حیات هستند و شما جوانان عاشق طول عمر دهد و ارواح پاک دکتر معین ، دکتر آیینه وند ، دکتر پورداود ، دکتر خانلری ، دکتر خیامپور ، دکتر مرتضوی ، دکتر مقدم ، دکتر صدیقی ، دکتر صفاء و …. را قرین رحمت خویش نماید ان شاءالله.

 2. منتظر مطالب خوبت در مورد جاه طلبی محمد ابن سلمان ، بد عهدی ترامپ و زلزله کرمانشاه هستیم. پرشین بلاگ مرا که عزیزان قوم گرا لطف کردند نابود کردند. راستی منتظر یک تماس یا ایمیل از شما هستم هر زمان که توانستید.

  گیل آمرد
  سلام.
  حتما. کمی تنبل شدم ولی حتما باید بنویسم.
  یک ایمیل فرستادم. متاسفانه دفترچه تلفنم پاک شده…

 3. مهم اینه که با هم این کج رفتاری، باز گذاشتن دست قوم گراها و بی بصیرتی باز هم یک ملت هستیم. جای آقای سپنتا در قلب مردم یزد و مردم ایرانه. اینها می گذره ان شاءالله. اما خبری شنیدم که هم ناراحت شدم هم دیدم با وجود ترامپ تا مزدورک باکو و میت و یا مسئول بی بصیرت باز چه می کنه این خون سیاووش و بابک و کمان آرش. تقدیر طبیعت دیار فرهادها را در نوردید و لاله ها چید و باز هم یاد زیر ساختهای مزخرف امان افتادیم اما خروش مردم در صفهای اهدای خون، ارسال داوطلبانه کمکهای نقدی و انواع اقلام و پیش قدم شدن علی دایی ها .پس هنوز رسم پوریای ولی و تختی نمرده. هنوز غرور امامعلی حبیبی و لبخند نامجو هست. شیر مادر حلالت علی دایی که نشان دادی فرزندان واقعی شاه اسماعیل صفووی، ستارخان و باقرخان هنوز هم هستند. دوست من گیلامرد از طریق یکی از دوستانم اطلاع یافتم که این جهان پهلوان داره پول جمع می کنه. شوربختانه تلگرام ندارم لذا در حد توانم پولی برای دوستم ریختم که بریزه برای علی دایی عزیز و یکی دیگر از دوستان. از شما هم خواهش می کنم باقی دوستان را خبر کنیم. کرمانشاه، پلاسکو، معدن آق دره ، بوشهر،اهر و ورزقان ، سیستان ، رودبار و منجیل اینها همه برادران و خواهران ما هستند. ما الان بلاخره سقفی بالای سر داریم. در شبهای رو به سردی هموطنهای ما چادر ندارند. کاری به دستگاه عریض و طویل و چیپس جلساتی که این موقع ها هرگز به درد نمی خورند و همیشه غافلگیر می شوند!!ندارم . خودمان به داد هموطنهایمان برسیم. استدعای همراهی هر کسی که این عریضه را می خوانه دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *